Souvislost mezi duševním zdravím a produktivitou na pracovišti

18. 9. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Jak byste dnes ohodnotili své duševní zdraví na stupnici od 1 do 10? Jednička znamená, že je v krizi, a desítka, že je úžasné. Je pravděpodobné, že jen málokdo z nás by se hodnotil na horní hranici. Jaký to má dopad na náš pracovní život?

Proč je pro nás dovolená důležitá

26. 6. 2023   Mgr. Petr Hlušička

Dlouhodobý a chronický stres může mít negativní dopad na naše tělo a duševní zdraví. V hektickém pracovním prostředí je důležité rozpoznat varovné příznaky stresu a najít způsoby, jak ho udržet pod kontrolou. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat se stresem, je vzít si dovolenou.

Jak duševně zvládnout krizi

28. 2. 2022   PhDr. Vojtěch Bednář

Máte pocit, že svět se řítí z jedné krize do druhé? Jste stresováni a nemůžete se odlepit od zpravodajství? Má to vše vliv na váš výkon? Na výkon vašich podřízených? Čtěte, jak tuto situaci zvládnout.

Psychohygiena pro manažery

4. 10. 2021   PhDr. Vojtěch Bednář

Chcete-li zvládat lidi, musíte zvládat především sami sebe. Manažeři nekončí kvůli tomu, že by jejich podřízení byli nesnesitelní, ale protože přestávají zvládat vlastní zatížení. Jak na ně?

Workoholismus

29. 10. 2013   Mgr. Petr Hlušička

Kdo z nás se osobně nesetkal s člověkem, který tvrdil, že je workoholik? Asi málokdo. Naštěstí velké procento lidí tuto skutečnost uvádí mylně. Jedná se přeci jen o „závislost“, tedy onemocnění, které dotyčný nemá pod kontrolou a má dopady na jeho fyzické a duševní zdraví, a v neposlední řadě i na jeho okolí. Jak můžeme rozeznat skutečné příznaky této závislosti a co pro její „vyléčení“ můžeme udělat?


© 2024 Firemní sociolog | ISSN 1805-6520